R'lyeh 'zine #12

Rlyeh zine 12Ten Białoruski zespół wydał właśnie swój drugi krążek, który jest mi tu dane recenzować. Jak tak sobie tego słucham, do głowy przychodzą mi takie nazwy jak GRAVIORA MANENT, SIRRAH, CREMATORY, itd. Wszystkie te kapele tworzyły rozmemłany przez klawisze i „atmosferę” „Death Metal” z elementami Doom / Gothic. STORMHOLD ma jednak nad nimi tę przewagę, że trafiają się tutaj całkiem brutalne fragmenty- pominę, że zainfekowane mocno naiwnymi klawiszami. Te właśnie szybkie fragmenty są tu jedną z dwóch w miarę atrakcyjnych rzeczy. Druga to świetne czyste wokale (przypominające te z „dwójki” AMORPHIS)- szkoda tylko, że na pasujących do nich gitarowych podkładach znalazły się te klawisze! Bez nich efekt byłby spoko- z nimi natomiast jest niemalże cukierkowy. No właśnie- ta muzyka dużo by zyskała, tak na brutalności jak na atmosferze- gdyby zespół w jakiś wymyślny sposób pozbył się klawiszowca hehe. Kto nie wierzy niech sprawdzi ostatni kawałek- muzycznie MAIDEN, bez nachalnych keyboardów i super wokale. Póki co jednak- oceniamy produkt (płytę) takim jaki jest- z całym dobrodziejstwem inwentarza. Mogłoby być więc fajnie, a jest sztampowo, nieco technicznie i zbyt słodko. To o tyle nie fajnie, że zespół ma potencjał jak na swoje podwórko przystało- słychać to wyraźnie. Pozostaje jednak „ale”, które mam nadzieję wraz z następną płytą przejdzie do historii. Ale o tym napisałem powyżej.

6,5/10
R'lyeh 'zine #12

object1205369700

another side records logo

msr gold logo 2016

total metal pr agency logo

PNGLogo1

total metal distribution logo