CHAOS VAULT

Przyznam szczerze, ze w przypadku miasta w ktorym radosnie plumka na instrumentach Cryptic, bylem nieco ignorantem. Nazwa mi co prawda cos tam mowila, wiedzialem, ze blizej im do gor niz do morza, ale jako, ze dostalem debiut Cryptic, to postanowilem sprawdzic dokladniej. I jestem teraz bogatszy o wiedze, ze miejscowosc te „ulokowal”, ten co zostawil Polske murowana i pare ciaz po drodze. No, ale jakby to mniej istotna sprawa, zajmijmy sie muzyka.
Juz po pierwszym przesluchaniu krazka w mojej glowie pojawil sie skecz grupy Rafala Kmity, zatytulowany „Psy 3”. Dwoch panow przerzuca sie zdaniami ze slowem kurwa w stylu : „ja Cie zapierdole, kurwa”. Na koncu wchodzi rezyser i pada piekne stwierdzenie: „Panowie, panowie. Za malo „kurwa”, kurwa!”. Ha, ha, ha. No, posmialismy sie, a teraz sie tlumacz. 9 krotkich utworow utrzymanych w death/trhashowej tonacji. 9 kopow w ryj. Do tego przemyslanych i wycelowanych tak, zeby bolalo.  Chlopaki, moze i stanu wojennego nie pamietaja, wiekiem nie grzesza, ale juz umiejetnosciami jak najbardziej. Fakt, slysze ja pare inspiracji i to tak widocznych, ze moglbym spokojnie przypasowac konkretne riffy do tuzow muzyki metalowej. To jednak nie jest to zarzut. Co innego sie inspirowac, a co innego chamsko zrzynac. Podoba mi sie to, ze Cryptic nie stara sie na sile kombinowac. Ma kopac, ma byc zrozumiale i proste. I jest. Ale. Moim prywatnym zdaniem, dobrze by bylo pokombinowac troche nad brzmieniem. Ja zdaje sobie sprawe, ze panowie nie sa milionerami z nudow mieszkajacymi w Mszanie Dolnej i parajacymi sie graniem metalu. Na przyszlosc radzilbym jednak troche nad nim popracowac, a wtedy beda kopac mocniej, niz kibic Cracovii. Bo jak wspomnialem, jest ta agresja, sa krotkie, szybkie i ryjace mozg utwory, tylko za malo „kurwa”, kurwa.  A dzisiaj nagroda w postaci ciasteczka i mleka, nalezy sie gardlowemu, bo on swoim glosem wychodzi z calego zamieszania z brzmieniem, obronna reka.
Dobra, popsioczylem, wiec na koniec cos milego. Cryptic jest kapela bez watpienia warta zainteresowania, bo bije na glowe wiekszosc debiutow, ktore dane mi bylo slyszec przez ostatnie lata. Zaczyn juz jest, teraz warto pokierowac muzyka tak, zeby zespol nie wyladowal w szufladzie z napisem „mialem nadzieje, ale ja porzucilem”. Na koniec wiec apel. Panowie macie ode mnie kredyt zaufania, nie spieprzcie tego.

7,5/10
EF /CHAOS VAULT/

object1205369700

another side records logo

msr gold logo 2016

total metal pr agency logo

PNGLogo1

total metal distribution logo