METAL MUNDUS

Nazwa Cryptic nic mi nie mowi, a tu sie okazuje, ze grupa gra juz 10 lat. Oj Maciek, kiepsko jednak u Ciebie ze znajomoscia podziemia. Ale coz, staram sie nadrabiac. Na pewno tez na moja ignorancje ma wplyw fakt, ze na tyle lat dzialalnosci zespol ma na koncie tylko demo z 2004r. i debiutancki album, ktoremu poswiecona jest ta recenzja. Cryptic niewatpliwie dziala bez pospiechu, ale lepiej cos zrobic wolno, za to dobrze, niz na chybcika i do luftu.
Przyznam, ze dawno nie widzialem bardziej nieczytelnego loga zespolu, ale moze dlatego, ze rzadko siegam po black, tam to dopiero sie cuda dzieja. Na szczescie z muzyka to juz jest insza inszosc i o zadnej nieczytelnosci nie ma mowy. Panowie loja soczysty thrash/death czy raczej death/thrash, bo dla mnie zdecydowanie wiecej tu deathu. Jak mialbym rzucic jakas nazwa, to kilka razy przez plyte przeminal mi chociazby nasz Vader, z tych lepszych lat, co by nie bylo watpliwosci. Ogolnie dostajemy porcje napierniczania niezbyt oryginalnego, za to swietnie i pomyslowo odegranego.
Dziewiec kawalkow, zaledwie 26 minut - na nude tu po prostu nie ma czasu. Dla jednych moze za krotko, dla mnie w sam raz. 40 minut takiej rzezni mogloby byc nieco nuzace. Lepszy jednak niedosyt niz przesyt. Wokale mamy dwa - jeden typowy growl (bardzo wyrazny, co rozpatruje in plus) i bardziej skrzeczacy (rowniez niczego sobie). Podoba mi sie praca perkusisty, gitarzysci tez sie nie oszczedzaja, a to wciskajac zgrabne solo (w "Nightmare" moim zdaniem najlepsze), a to ladujac swietny riff. Tylko basu cos tu nie slysze i nie wiem, czy to wina miksu czy mojego sprzetu.
Z kwestii pozamuzycznych dodajmy jeszcze, ze plyta zostala bardzo profesjonalnie wydana. 16-stronicowa ksiazeczka z wszystkim tekstami, zdjeciami zespolu, itp. - az sie chce obcowac z takim materialem. "Infinite Torment" mistrzostwem swiata jeszcze nie jest, ale mysle, ze juz calkiem srogo kopia tylki. Debiut godny uwagi i zachecam do blizszego zapoznania sie, z tym co zaprezentowali muzycy na tym albumie. Czekam na nastepny material, czekam na koncerty - sadze, ze kroi nam sie kolejny swietny zespol.

7,2/10
Maciek Rojewski /METAL MUNDUS/

object1205369700

another side records logo

msr gold logo 2016

total metal pr agency logo

PNGLogo1

total metal distribution logo