ATMOSPHERIC ZINE

Czas trwania 26:39 - 9 utworow. Wynik, ktorego nie powstydzilby sie nawet pewien olsztynski zespol, ktory lubi wydawac polgodzinne plyty. Nie jestem pewien czy powinnismy sie z tego cieszyc, biorac pod uwage, ze material ten wydany zostal jako debiutancka plyta. Dla mnie pelno-czasowy material powinien trwac przynajmniej te czterdziesci minut, chociaz wiem, ze to kwestia dosc dyskusyjna i zalezy od gustu i wlasnego widzimisie. Ale to chyba jedyny minus tego wydawnictwa. Wlasciwie mozna powiedziec, iz zespol probuje przebojem wejsc do czolowki naszej sceny, a material zawarty na "Infinite Torment" to mocna karta przetargowa. Dziewiec utworow zawartych na krazku sprawia, ze nogi same chodza a lapy bebnia po blacie (co bardzo wkurwia moja zone he he).
I pomimo, ze w muzyce tej znajdziemy sporo odnosnikow do innych zespolow, mozna powiedziec, ze CRYPTIC ostro pracuje nad swoim wlasnym stylem. Piekielnie pokombinowane utwory, czeste zmiany tempa, gladkie przejscia z mocnego deathu do lzejszych thrashowych partii, ciezkie a zarazem ostre riffy podparte dobra praca sekcji rytmicznej, wszystko to sprawia, ze material wchodzi od pierwszych taktow. Juz riff rozpoczynajacy "Kingdom Of The Blind" (pierwszy utwor na plycie) doskonale daje do zrozumienia, ze lekko nie bedzie wcale. No i jest ostro, szybko, klarownie. Do tego jeszcze muzyka wsparta piekielnymi partiami wokalu. Wokalu zroznicowanego, rownie drapieznego co muzyka i, czego nietrudno sie domyslec, doskonale do niej pasujacego. Jak na moj gust, muzyka CRYPTIC jest doskonale wywazona pomiedzy tym co gralo sie w latach dziewiecdziesiatych a wspolczesnym spojrzeniem na metal. Aranzacje sa zbudowane w taki sposob, ze czujac ducha starego deathu i thrashu ma sie nieodparte wrazenie swiezosci tego materialu.
Te dziewiec utworow emanuje niesamowita wrecz energia. Byc moze sila jest ich zwiezlosc, nagromadzenie riffow, pomyslow, zmian temp, pogmatwana a zarazem dosc przebojowa struktura kazdego kawalka z osobna zawarta w tak krotkim czasie. Najdluzszy utwor ma nieco ponad trzy i pol minuty. Moze wlasnie w tym tkwi sila CRYPTIC. Nie wiem, okaze sie. Mnie tylko denerwuje fakt, ze plyta tak szybko sie konczy he he. Zastanawiam sie czy 4,5 to nie za mala punktacja, ale co tam, niech sie chlopaki staraja bo im jeszcze sodowa do lbow uderzy he he. Trzymam kciuki.

4,5/6
Pawel /ATMOSPHERIC ZINE/

object1205369700

another side records logo

msr gold logo 2016

total metal pr agency logo

PNGLogo1

total metal distribution logo