HMP #64

HMP 64Desert Near The End to zespdi kt6ry istnieje od 2010 roku, ale jego muzycy tulaj;} si po greckiej scenie juz od 1997 roku. "Theater Of War" jest juz trzecim albumem tej kapeli i proponuje nam w&iekly, agresywny power/thrash me¬tal. Ogdlnie jestem zaskoczony, ze b dzie mi dane wysluchad ezfegos tak do- brego. Grecy owszem odwoluja si? do starej szkoly grania, robito wystarczajaco dobrze ale nie odzegnu jq siod wsplczesnej techniki i mocamego, miazdzacego brzmienia, dbaja o swoja melodyjnod ale tez od czasu do czasu grzmotna prawie blastami. Dawno nie slyszalem aby kto z taka fiiria prdbowal grad thrash ale z rowna zavvzitoscia chcial utrzymad si przy melodii. Kazdy z utwor6w wali nas na odlew, dzga sowkami czy miazdzy motorvka. Jedynie pocztek ostatniego utworu "At the Shores" daje nam trochwytchnienia. Nie oznacza to, ze kompozycje to jakie prostactwo, o nie, sprawy maj si z gola inaczej. Utwoiy ciekawe, kazdy z konkrnym pomyslem, gsto zagrane i przykuwajce uwag£. Sporo w tym tez melodii. Kazdy z instrumentdw pracuje na najwyzszych obrotach, atakujqc nas nie tylko moca ale i teehnika. Ciekawostk jest fakt, ze perkusja to sztuczny twr, co w oge nie rzuca siw uszy. Niemniej dla konkretnego rozwoju tej kapeli, obecni muzycy powinni zadbad, aby perkusista byl z nimi na stale. Muzycznych skojarzen jest bez liku, wnie zwiazanvch ze scenamerykahsk, ale trudno zdecydowad sif na kt6re€ konkretnie. Troch inaczej jest z glosem Alexandros'a Papandreou'a. bowiem dose czsto przypomina on wcieklego Hansi'ego Kursch'a. Niemniej Desert Near The End brzmi po swojemu, co nie wtpliwie jest jego duzym atutem. "Theater Of War" przypadl mi do gustu i byd moze jestem jeszcze w pe- wnym stanie euforii, ktora wywolala ta plyta. Jednak mam nadziej, ze intuieja mnie w tym wypadku nie zawodzi oraz, ze inni dostrzega to samo, czego Grekom niezmiemie zycz.

4,7
\m/\m/ (HMP #64)

object1205369700

another side records logo

msr gold logo 2016

total metal pr agency logo

PNGLogo1

total metal distribution logo